Nedtælling til sæsonstart

Klubhuset anno 2016

Nedtælling til sæsonstart

Seniortruppen er gået i gang med forberedelserne til den nye sæson, da de startede træningen op tirsdag i sidste uge. Hvis man vil være med til den kommende sæson, kan man stadig nå det – man skal bare kontakte Allan på telefon 61 20 42 11

Pr. dags dato har vi også sat gang i den automatiske kontingentkørsel i klubben, og vi ser frem til, at vi fremadrettet får en klar struktur omkring medlemskaber i Olympia – for man skal huske, at melde sig ud til bestyrelsen, for at undgå fremtidige opkrævninger. For man vil stadig være kontingentskyldig, hvis man ikke får gjort det.

Derudover er vi i fuld gang med at få de sidste tilbud indhentet til tagprojektet, som vi tidligere på året fik støtte til. Det kan du læse mere om her!

Ellers er der 17 dage til første turneringskamp for førsteholdet, hvor vi starter ude mod Culpa – husk at man på hjemmesiden kan se samtlige åbne holds kampe i kalenderoversigten. Ellers kan man se førsteholdets kampe i august lige her:

No matches yet.

Flere af klubbens hold har sidste kamp i efteråret den 4. november, og vi vil samme dag holde afslutningsfest for alle klubbens aktive medlemmer – sæt derfor et stort kryds i kalenderen allerede nu!

Når samtlige kontingentbetalinger er kommet ind i løbet af August, åbner vi op for tilmeldingen til vores kommende FIFA turnering i november – den kan du læse mere om her!

Har man lyst til at være frivillig eller hjælpe til diverse projekter og fester i klubben, kan man tage fat i bestyrelsen og høre mere om det frivillige arbejde.